LÜTFİYE ARSLAN DEMİRCİOĞLU

NP Danışmanlık

Psk. Dan.Lütfiye ARSLAN DEMİRCİOĞLU

O.D.T.Ü. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünden Şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 1996-2004 yılları arasında geçen özel finans sektörü tecrübesinin ardından 2004 yılında eğitim sektöründe aktif rol almaya başladı. 2004 – 2007 yılları arasında Uşak ilinde farklı ilk ve orta öğretim düzeyi okullarda ve Uşak Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilen “Gençlerde Cinsel Eğitim” konulu projede psikolojik danışmanlık görevini başarı ile tamamladı. 2007 yılından bu yana İstanbul ‘da farklı ilk ve orta öğretim kurumları ve okul öncesi eğitim kurumlarında , danışmanlık merkezlerinde psikoljik danışman olarak görev yapmıştır. Halen N&P Danışmanlık merkezi kurucusu ve Psikolojik Danışmanı olarak görevini sürdürmektedir.

2007 yılında Davranış Bilimleri Enstitüsü –Çocuk ve Ergen Terapileri Eğitimine katılarak; Çocuk ve Ergenlik Dönemi Özellikleri, Kült’ler ve Tehlikeli Gruplar, Aile Terapisi, Çift Terapisi ve Çocuk, Çocukla Oyun Terapisi, Hikayelerin Terapide Kullanılması, Çocuklarla Bilişsel ve Davranışçı Terapiler, Çocuk Değerlendirme ve Program Oluşturma, Ön Görüşme, Dil ve Konuşma Terapisi, Otizm ve Otistik Spektrumdaki Bozukluklar-İletişim ve Sosyal Zorlukların Tanınması, Madde Bağımlılığı, Çocuklarda Uyum ve Davranış Bozuklukları, Çocuklarda Psikolojik Travma, Yardım Etme Yolları ve Etkin Sağaltım Teknikleri, Ergenlerle Çalışırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?, Psikodrama, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite, Sınav Kaygısı ve Performans Geliştirme, Adli Psikoloji ve Çocuk, Anoreksia ve Bulimik Nevroz, Çocuklarda Kaygı Bozuklukları ve Etkin tedavi Yöntemleri, Pozitif Psikoloji, Özel Öğrenme Bozukluğu, Öğrenmenin Sekiz Nörogelişimsel Basamağı konularını içeren staj programını başarı ile tamamlamıştır.

2009 yılında 100 saatlik Aile ve Evlilik Terapileri eğitimini Doç. Dr. Murat Dokur’dan almıştır. Almış olduğu eğitim Avrupa EFTA-TIC , European Family Therapy Assosiation Training Enstititus Chamber (Avrupa Aile Terapisi Derneği Eğitim Birimi) tarafından onaylanmış ve dünya çapında kırk ülkede geçerlidir.

Bilişsel ve Davranışçı Terapiler Derneği’nin organize etmiş olduğu - Obsesif Kompulsive Bozukluk tanı ve Tedavi Yöntemleri eğitimini başarı ile tamamlamıştır.

EMDR terapileri derneğinden EMDR terapisti olmak için gerekli eğitimleri başarıyla tamamlamış ve EMDR terapisti ünvanı almaya hak kazanmıştır. EMDR terapi tekniğine olan inancı bu alanda daha da uzmanlaşmak ve eğitimler almak konusunda motivasyonunu artırmış. Çocuklarla çalışmalarında da EMDR tekniğini kullanmak amacıyla yine EMDR derneğinin organize ettiği Reyhana Meer – SeedatPh. D.nın “Çoçukla Oyun terapisi ve EMDR” eğitimini almıştır. 14-15 Nisan 2017 tarihlerinde Ph. Dr . Udi Oren ile “EMDR Terapisi’ni Zor ve Kompleks Danışanlarda Kullanmak “ çalıştayına katılmıştır.