Sağlıklı Beslenme ve Diyet

Sağlıklı Beslneme ve Diyet

Sağlık; fiziksel, mental ve ruhsal olarak tam bir iyilik hali olarak tanımlanmaktadır. Sağlığın korunması ve geliştirilmesinde sağlıklı beslenmenin önemi ise gün geçtikte artmaktadır.

Beslenme açlık duygusunu bastırmak, karın doyurmak veya canımızın çektiği zararlı zararsız şeyleri yemek içmek değildir.Beslenme; sağlığı korumak, geliştirmek ve yaşam kalitesini yükseltmek için vücudun gereksinimi olan besin öğelerini yeterli miktarlarda ve uygun zamanlarda alarak bilinçli yapılması gereken bir davranıştır.

Kişiler yetersiz ve dengesiz beslendiklerinde, hareketleri ağır ve isteksiz , genel görünüşleri sağlıksız , cilt yapıları pürüzlü, kuru, vücut yapıları şişman veya zayıf , sıksık baş ağrısından şikayet eden , iştahsız, yorgun bir yapıya sahip olurlar.Sağlığımızın koruması ve yaşam kalitesinin arttırılması için sağlıklı beslenmeyi bir yaşam tarzı haline getirmek gün geçtikçe önem kazanmaktadır.

N & P Beslenme ve Psikolojik Danışmalık Merkezi olarak diyetisyenimiz Şahin Demircioğlu eşliğinde sizi sağlıksız beslenmenin olumsuz sonuçlarından koruyarak ,mutlu zinde bir hayat yaşamanız için kişiye özel beslenme programları oluşturmaktayız.

Tags:Sağlıklı Beslenme ve Diyet, Çekmeköy Diyet, N&P Danışmanlık