Kilo Verme ve Kilo Alma

Kilo Verme ve Kilo Alma

Kilo Verme Programı

Her bireyin enerji ve besin ihtiyaçları birbirinden farklılık göstermektedir. Bireylerin günlük almış olduğu enerjinin harcanan enerjiden fazla olması durumunda, açığa çıkan enerji fazlası vücudumuzda yağ dokusu olarak depolanmaktadır.

Yetişkin erkek bireyler için en ideal vücut yağ yüzdesi %15-18 civarı iken vücut yapısı farklılığı nedeniyle yetişkin kadın bireyler için en ideal vücut yağ yüzdesi %20-25 civarıdır. Bu oranlara bakıldığında erkeklerin kadınlara göre daha şanslı olduğunu söyleyebiliriz. Eski çağlardan yakın zamanlara kadar şişmanlık, bir güç, sağlık ve zenginlik simgesi olarak görülmekte iken, günümüzde tedavi edilmesi gereken bir hastalık haline gelmiştir.

Günümüzde küreselleşme, şehirleşmenin hızla artması ve yoğun iş hayatı insanların yaşam biçiminde değişikliklere yol açarak beslenmede olumsuz geçişlerin yaşanmasına neden olmuştur. Bu olumsuz geçiş, hazırlama kolaylığı nedeniyle kızartılmış ve enerji yoğunluğu fazla besinlerin tüketiminin artmasıyla gerçekleşmiştir. Kötü beslenmeye düşük fiziksel aktivite, sedanter yaşam ve motivasyon eksikliği de eklenince kilo almak kaçınılmaz bir hal almaktadır. Sağlıklı zayıflama yöntemlerinin temelinde aktif yaşam + sağlıklı beslenme + psikolojik destek şeklinde 3 aşamadan oluştuğunu söyleyebiliriz.

N & P Beslenme ve Psikolojik Danışmalık Merkezi olarak diyetisyenimiz Şahin Demircioğlu eşliğinde sizi ideal vücut ağırlığına ulaştırarak ,mutlu ve zinde bir hayat yaşamanız için kişiye özel beslenme programları oluşturmaktayız.

Kilo Alma Programı

Sağlıklı kilo alma süreci kilo vermekten daha güç, zaman gerektiren ve sabır isteyen bir süreçtir. Günlük alınan enerjinin harcanan enerjiden daha az olması sonucunda zamanla ağırlık kayıpları ve devamında zayıflık meydana gelmektedir. Zayıflık vücut ağırlığının boy uzunluğuna oranla az olmasıdır. Zayıf bireyin vücut yağ miktarı oldukça azdır. Sadece fazla kilolu olmak değil, çok düşük kiloya sahip olmakta bazı sağlık sorunlarını beraberinden getirebilmektedir.

Bireyler kilo almak uğruna besin içeriği düşük, kalori miktarı yüksek olan besinlere eğilim göstermektedir.Sağlıklı ağırlık kazanımı için doğru besin gruplarını ,doğru miktarlarıyla tüketerek kas hacminin ve yağ miktarının orantılı şekilde arttırmak gereklidir.

N & P Beslenme ve Psikolojik Danışmalık Merkezi olarak diyetisyenimiz Şahin Demircioğlu eşliğinde sizin istenilen ağırlığa ulaşmanız için kişiye özel beslenme programları oluşturmaktayız.

Kilo koruma Programları

Sağlıklı yaşamak için kilo vermek ne kadar önemli ise kilo koruma dönemi de bir o kadar önem arz etmektedir. Merkezimize başvurmuş, gerekli tahlil ve ölçümleri yapılmış ve hedeflemiş olduğumuz ağırlıklara ulaşmış , sağlıklı beslenmeyi yaşam biçimi haline getirmiş danışanlarımıza, besin değişim listeleri ve kilosunu koruma döneminde nasıl beslenmesi gerektiği, nelere dikkat etmesi gerektiği beslenme uzmanımız ve psikolojik danışmanımız eşliğinde anlatılarak kilo koruma dönemine geçilir.

Tags:Kilo Verme ve Kilo Alma, Çekmeköy Diyet, N&P Danışmanlık