HAKKIMIZDA

NP Danışmanlık

N & P DANIŞMANLIK

N&P Beslenme ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi İstanbul , Çekmeköy ilçesinde kurulmuştur. Çekmeköy’ün yanı sıra; Sancaktepe, Ataşehir, Ümraniye, Beykoz ve İstanbul ‘un diğer ilçelerinin diyetisyen ve beslenme danışmanlığı ihtiyacını karşılamak hedeflenmiştir. Alanında uzman kadromuz ile güncel yenilikler bilimsel ilkelerden ödün vermeden takip edilmektedir. Her danışanımızın özel ve değerli olduğu bilinciyle kişiye özel takip sistemimiz sayesinde danışanlarımız daha mutlu ve sağlıklı oldukları bir geleceğe adım atmaktadır. Danışanlarımıza beslenme danışmanlığı sürecine ihtiyaç halinde psikolojik destek verebileceğimiz uzman kadroya sahibiz. Özellikle Yeme Bozuklukları tedavisinde iki temel disiplin; psikolojik ve beslenme danışmanlığı; işbirliği başarımızın ana sebebi.

Bebek - Çocuk – Ergen-Yetişkin dönemlerinde beslenme , hastalıkta beslenme, sporcu beslenmesi ve kurumsal beslenme konularında bireysel ve kurumsal ihtiyaçlarınızı karşılamak için sizleri merkezimize bekliyoruz…

Diyetisyen Şahin DEMİRCİOĞLU

Şahin Demircioğlu Gıda Teknolojileri eğitiminin ardından Halkla İlişkiler ve İşletme eğitimlerine sağlık sektöründe çalışmaktayken devam etmiş ve en son hayalini kurduğu Haliç Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2015 yılında diyetisyen ünvanı ile mezun olmuştur. Lisans tezini “Çölyaklı Hastalarda Beslenme Durumunun Saptanması” üzerine yapmıştır. Üniversite eğitimi süresince Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çocuk beslenmesi ,Galatasaray Futbol Akademisi ve Türkiye jokey Kulübü’nde sporcu beslenmesi, Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesin Obezite ve Endokrinoloji Polikliniklerinde yetişkin beslenmesi , Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kurumsal beslenme stajlarını başarıyla tamamlamıştır.2015 yılından beri aktif olarak ilkyardım eğitmenliğini sürdürmektedir. 2016 yılından itibaren N&P Beslenme ve Psikolojik Danışmanlık Merkezinde kurucu diyetisyen olarak görev yapmaktadır.

Günümüze kadar “ Renal diyetisyenlik, Metabolik -Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği, Yeme Bozuklukları Diyetisyenliği, İlkyardım Eğitmenliği” kurslarına katılmış ve eğitimlerini başarı ile tamamlamıştır. “1.İstanbul ulusal beslenme ve diyetetik kongresi”, “4.Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu” ve “Anoreksiyadan Obeziteye Yeme Bozuklukları” sempozyumuna katılarak mesleki gelişim sürecine devam etmektedir.

NP Danışmanlık
NP Danışmanlık

Psk. Dan.Lütfiye ARSLAN DEMİRCİOĞLU

O.D.T.Ü. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünden Şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 1996-2004 yılları arasında geçen özel finans sektörü tecrübesinin ardından 2004 yılında eğitim sektöründe aktif rol almaya başladı. 2004 – 2007 yılları arasında Uşak ilinde farklı ilk ve orta öğretim düzeyi okullarda ve Uşak Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilen “Gençlerde Cinsel Eğitim” konulu projede psikolojik danışmanlık görevini başarı ile tamamladı. 2007 yılından bu yana İstanbul ‘da farklı ilk ve orta öğretim kurumları ve okul öncesi eğitim kurumlarında , danışmanlık merkezlerinde psikoljik danışman olarak görev yapmıştır. Halen N&P Danışmanlık merkezi kurucusu ve Psikolojik Danışmanı olarak görevini sürdürmektedir.

2007 yılında Davranış Bilimleri Enstitüsü –Çocuk ve Ergen Terapileri Eğitimine katılarak; Çocuk ve Ergenlik Dönemi Özellikleri, Kült’ler ve Tehlikeli Gruplar, Aile Terapisi, Çift Terapisi ve Çocuk, Çocukla Oyun Terapisi, Hikayelerin Terapide Kullanılması, Çocuklarla Bilişsel ve Davranışçı Terapiler, Çocuk Değerlendirme ve Program Oluşturma, Ön Görüşme, Dil ve Konuşma Terapisi, Otizm ve Otistik Spektrumdaki Bozukluklar-İletişim ve Sosyal Zorlukların Tanınması, Madde Bağımlılığı, Çocuklarda Uyum ve Davranış Bozuklukları, Çocuklarda Psikolojik Travma, Yardım Etme Yolları ve Etkin Sağaltım Teknikleri, Ergenlerle Çalışırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?, Psikodrama, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite, Sınav Kaygısı ve Performans Geliştirme, Adli Psikoloji ve Çocuk, Anoreksia ve Bulimik Nevroz, Çocuklarda Kaygı Bozuklukları ve Etkin tedavi Yöntemleri, Pozitif Psikoloji, Özel Öğrenme Bozukluğu, Öğrenmenin Sekiz Nörogelişimsel Basamağı konularını içeren staj programını başarı ile tamamlamıştır.

2009 yılında 100 saatlik Aile ve Evlilik Terapileri eğitimini Doç. Dr. Murat Dokur’dan almıştır. Almış olduğu eğitim Avrupa EFTA-TIC , European Family Therapy Assosiation Training Enstititus Chamber (Avrupa Aile Terapisi Derneği Eğitim Birimi) tarafından onaylanmış ve dünya çapında kırk ülkede geçerlidir.

Bilişsel ve Davranışçı Terapiler Derneği’nin organize etmiş olduğu - Obsesif Kompulsive Bozukluk tanı ve Tedavi Yöntemleri eğitimini başarı ile tamamlamıştır.

EMDR terapileri derneğinden EMDR terapisti olmak için gerekli eğitimleri başarıyla tamamlamış ve EMDR terapisti ünvanı almaya hak kazanmıştır. EMDR terapi tekniğine olan inancı bu alanda daha da uzmanlaşmak ve eğitimler almak konusunda motivasyonunu artırmış. Çocuklarla çalışmalarında da EMDR tekniğini kullanmak amacıyla yine EMDR derneğinin organize ettiği Reyhana Meer – SeedatPh. D.nın “Çoçukla Oyun terapisi ve EMDR” eğitimini almıştır. 14-15 Nisan 2017 tarihlerinde Ph. Dr . Udi Oren ile “EMDR Terapisi’ni Zor ve Kompleks Danışanlarda Kullanmak “ çalıştayına katılmıştır.